Het is vandaag vrijdag 26 april 2019 04:51 uur Goedenacht en welterusten

 

 Volg ons ook op

 
   

Protestantse kerk Zoeterwoude

neemt afstand

van de Nashville verklaring

#iedereeniswelkom

 
   

Raad van Kerken Zoeterwoude-dorp

Uit de pastorie

Het voelt een beetje als een nieuw jaar,
de week na Pasen. Op Witte Donderdag
lazen we in Exodus 12 hoe voor het volk
Israël het Pèsach-feest (het feest van het
Ongedesemde Brood) zo belangrijk was, dat de maand waarin het valt voor het volk de eerste maand van het jaar werd. Zo voelt ook Pasen, het belangrijkste feest van de christelijke kalender, als een nieuw begin. Natuurlijk omdat het feest van de Opstanding betekent, dat er voor mensen een nieuw begin is. Maar misschien ook omdat het zo’n vrolijke, feestelijke dienst is op Paasmorgen na een lange tijd van inkeer en voorbereiding tijdens de 40dagentijd. En het lente-gevoel helpt vast ook een handje mee.
Maria en de leerlingen van Jezus vonden na de Opstanding hernieuwde vreugde om de stem van Jezus Christus in hun midden. Zo zie ik ook onze gemeente door Pasen in een nieuw licht komen te staan. We worden als het ware boven onszelf uitgetild door het nieuwe begin dat door Christus mogelijk wordt gemaakt. Een nieuw beginnen met leven vanuit Gods liefde en vergeving. Hopelijk gebeurt dat ook in ons en tussen ons en zal alle boosheid en schuld en schuldgevoel onder ons plaatsmaken voor openheid, vergeving en hernieuwde vreugde om elkaar, waardoor we ons vrij voelen elkaar opnieuw te ondersteunen en versterken. Niet omdat we dat uit onszelf halen, maar omdat God het ons doet. Ik bid om zo’n nieuw begin.  

Hartelijke groet,
Gea Smit
 

 

   

Agenda  

April 2019
M D W D V Z Z
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
   

Agenda items  

Geen evenementen
   
   
© 2015 Raad van Kerken Zoeterwoude