Het is vandaag zaterdag 21 juli 2018 21:32 uur Goedenavond

Nieuwsfeit melden  

   

 

 Volg ons ook op

 
   

Raad van Kerken Zoeterwoude-dorp

Uit de pastorie

Op de gemeenteavond spraken we veel over de veranderingen waar we als gemeente voor staan.
Er kwamen een heleboel onderwerpen aan de orde: de samenstelling van onze gemeente nu en in de toekomst, onze financiële situatie, al onze activiteiten in de gemeente en rondom onze gemeente, de politieke boodschap die we als kerk uitdragen, de vorm en inhoud van de erediensten, hoe we verbindingen aangaan met dorpsgenoten die niets met de kerk hebben en hoe we God daarbij ter sprake brengen, enzovoorts. Er kwamen dus veel praktische onderwerpen aan de orde en ook veel over de inhoud van wat we geloven en doen. Als je het over onze gemeente hebt, dan gaat het eigenlijk ook altijd over allebei: hoe we de zaken praktisch regelen, heeft alles te maken met wat we belangrijk vinden om als gemeenschap van Christus te delen en te doen. Een van die belangrijke dingen die steeds weer naar voren komt, is: omzien naar elkaar en persoonlijk contact onder elkaar. Toen we tijdens de kerkdienst Psalm 139 lazen uit de Bijbel in Gewone Taal, dacht ik hieraan. Het viel me op hoe persoonlijk en intiem de band tussen God en de mens wordt verwoord in de Psalm. Als een wonder, zo beschrijft de Psalmist de diepe ervaring van gekend zijn (vs. 6). Gekend zijn, is dan niet hetzelfde als in de gaten worden gehouden en dat er bijgehouden wordt wat je allemaal doet – zoals in onze tijd bedrijven het koopgedrag van hun consumenten bijhouden om het te kunnen beïnvloeden. In de Psalm behoudt de mens zijn vrijheid: hij kan God weliswaar niet zomaar ontvluchten (vs. 7), maar God stuurt niet, Hij volgt, en doet nog iets meer dan dat: Hij is er en blijft ook als het donker wordt (vs. 9-10). Hij is nabij, als een beste vriend die je door dik en dun blijft steunen: zijn hand houdt je vast (vs. 10) en als je in gevecht bent met mensen die slechte dingen doen dan strijdt Hij met je mee (vs. 22) en gaat voorop in de strijd die je moet leveren (vs. 24). Deze Psalm las ik als een bijzonder voorbeeld van hoe ook wij kunnen omzien naar elkaar: ons omzien gaat - als het ons gegeven is - om nabijheid, om samen de strijd aangaan tegen moeilijkheden. Het gaat om iets delen met elkaar van je innerlijk. Helaas gaat dat niet vanzelf. Maar als het lukt, dan laat dat diepe indruk op je achter die je niet snel vergeet en met je meeneemt.
Een hele goede zomerperiode gewenst voor ieder die op reis gaat en ieder die thuis blijft.
Gea Smit
 

 

   

Agenda  

Juli 2018
M D W D V Z Z
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
   

Agenda items  


31 aug 2018
20:00 - 21:00
Orgelconcert

15 sept 2018
8:00 - 18:00
Voedselbankdag
   
   
© 2015 Raad van Kerken Zoeterwoude